top of page

PASLANMAZ ÇELİK NEDİR ? 


Tüm Paslanmaz Çelik üretiminin %50‘sini ve Paslanmaz tüketiminin yaklaşık yarısını oluşturarak, tüm Endüstriyel ve Gıda Üretimi yapan firmalarda kullanılır. 


      304 KALİTE Paslanmaz

Paslanmaz Çeliğin temel çeşididir. 400 dereceye kadar yüksek oksidasyon sağlar. Mekanik direnç ve sürtünme mukavemeti çok iyidir.  Mutfak Eşyaları, Ev Aletleri, Petro-Kimya Sektörü, Gıda Sektörü, Otomotiv Sanayi, Eşanjör ve Boyler üretimi vb.


      304 L  KALİTE Paslanmaz
304 Kalite Paslanmaz Çeliğin düşük karbonlu versiyonudur. Kağıt Sanayi, Süthane Ekipmanları, Sabun Sanayi, Deri Sanayi, Kimya Endüstrisi, Isı değiştiriciler vb.


      321 KALİTE Paslanmaz
Bünyesindeki Titan ilavesi ile korozyona karşı mukavemeti arttırılmıştır. Rezistanslar, Egzost Boruları, Havacılık Endüstrisi, Bira Fabrikaları, Kimya Endüstrisi vb.


      316 KALİTE Paslanmaz
600 dereceye kadar sıcaklığa dayanıklıdır. Mekaniksel kopma ve büzülme mukavameti oldukça iyidir. Bünyesindeki molibden dolayı oksidasyon ve asitlere dayanıklıdır. Kimya, Petro-Kimya Endüstrisi, Buhar Kazanları, Isıya mukavim Eşanjörler, çeşitli Kazan uygulamaları.


      316 L  KALİTE Paslanmaz
316 Kalite Paslanmaz Çeliğin düşük karbonlu versiyonudur. 400 dereceye kadar sıcaklıklara dayanır. Kimya, Petro-Kimya Endüstrisi, Kağıt Endüstrisi, Nükleer Mühendislik, Süthane Ekipmanları.


      316 Tİ  KALİTE Paslanmaz
316 Kalite Paslanmaz Çeliğin Titanyumlu versiyonudur. Yüksek sıcaklık ve oksidasyon mukavemetine sahiptir. Kimya, Petro-Kimya Endüstrisi, Pompa ve Kompresör parçaları, Kazanlar, Fırınlar ve Isı Değiştiricileri.


      309 S  KALİTE Paslanmaz
1050 dereceye kadar sıcaklıklarda oksidasyon mukavemeti yüksektir. Yüksek sıcaklığa dayanıklı ekipmanları ve parçaların üretiminde.
     

      310 KALİTE Paslanmaz

1100 dereceye kadar sıcaklıklarda oksidasyon mukavameti yüksektir. Fırın Parçaları ve Yüksek sıcaklıklara dayanıklı ekipmanlar, Kimya, Petro-Kimya Endüstrisi.


      310 S  KALİTE Paslanmaz
İyi yüzey görünümü sağlar, Nikel içermediğinden mıknatıslanabilir. Dekoratif amaçlı kullanımlar, Parlak Yüzeylere uygulanabilir.

bottom of page